ForumPotrivit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]Cum faci ca pe server sa evoluezi un item

In jos

[GHID]Cum faci ca pe server sa evoluezi un item Empty [GHID]Cum faci ca pe server sa evoluezi un item

Mesaj Scris de GhosT Mier Iun 02, 2010 11:51 pm

Buna .. Am observat ca nu multi stiti sa faceti ca pe serverul vostru sa se evolueze itemul din Sirius Lunara doar din otel + 9 in king ...

Se realizeasza in urmatorii pasi :

1.Deschideti baza de date MySql si intrati in "player" -> "item_proto"
2.Ca sa facem un exemplu cu Sirius in Lunara cautam codul de la sirius + 9 adica : 279 .
3.Cautam "rafine_set"(derulati in dreapta) si schimbam acel "0" cu "501" iar la "rafine_vnum" trecem codul lunarei + 0 adica 220

Asa se face din sirius lunara si asa se face pentru orice alt item acum sa va invat cateva smecherii :

Ca sa nu aiba toti King faceti ca kingul sa se evolueze nu din king ci din Armura lv 1 + 0pentru ca la caini pica rar + 0 ! Ati inteles acum depinde de voi cum vreti asta e doar o smecherie ! dar aveti grija cautati la arumra de lvl 1 +1 dupaaceea si facetio sa se evolueze din king nu din armura de lv 1 + 0 .. e complicat !sper sa intelegeti ... Dar atentie sa nu puneti armura de lvl 1 + 0 in shop ... nare rost ....

Alta smecherie in shop puneti Spada lv 1 + 9 si faceti ca din spada lvl 1 + 8 sa se faca lama mortala sau sirius Razz:P ori alta arma cautata !


Astea sunt doar cateva smecherii care le fac eu Smile si foarte multi prieteni de aimei le folosesc pe serverele lor oricum cum am mai zis voi faceti ce vreti !

Sursa:4Metin
GhosT
GhosT

Mesaje : 5
Puncte : 15
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum